Pompa ciepła

Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych. Wykorzystuje energię odnawialną, pozyskaną z powietrza, gruntu lub wody. Większość takich urządzeń korzysta ze sprężarek zasilanych energią elektryczną. Efektywność jest wyrażana współczynnikiem COP. Jeśli wynosi ona przykładowo 5 to oznacza to, że na każdy 1 kW zużywanej energii elektrycznej przypada 5 kW wytwarzanego łącznie ciepła. Pompa ciepła wykorzystuje więc 1 kW energii elektrycznej i 4 kW ciepła z otoczenia, aby wytworzyć w sumie 5 kW ciepła.

Sprawdzone
i niezawodne rozwiązania

W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów systemów grzewczych, wykorzystujących gruntowe i powietrzne pompy ciepła. Zajmujemy się instalacją specjalistycznych systemów grzewczych z pompami ciepła. Zweryfikujemy i doradzimy jak obniżyć koszty ogrzewania. Nasze sprawdzone i niezawodne rozwiązania wykorzystasz do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody np. basenu, a także do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń w budynku.

Gruntowa pompa ciepła

Nowoczesne technologie grzewcze pozwalają skorzystać z energii, która gromadzona jest w ziemi. Grunt absorbuje w siebie i magazynuje ciepło przekazywane przez słońce. Źródłem energii mogą być też wody podziemne, które charakteryzują się stałą temperaturą przez cały rok. W efekcie dzięki zastosowaniu gruntowych pomp ciepła zyskuje się dostęp do ekologicznych, odnawialnych pokładów energii. Urządzenia NIBE pełnią funkcję nie tylko ogrzewania budynków i wody ale także, poprzez odwrócenie obiegu grzewczego, stosowane są do chłodzenia domów latem. Wszystko to zaś odbywa się w pełni ekologicznie i przede wszystkim niedrogo. Wykorzystanie systemów NIBE gwarantuje redukcję kosztów ogrzewania aż do 80%! Ta nowoczesna technologia, wykorzystuje ciepło przechowywane w warstwach powierzchniowych Ziemi, które magazynuje się gdy świeci słońce. Źródłem energii, mogą być również wody podziemne, które utrzymują się w stałej temperaturze przez cały rok. Dzięki pompie ciepła, energia ta może być wykorzystywana 


Powietrzna pompa ciepła

Do podgrzewania wody, oraz ogrzewania domu, można wykorzystywać nie tylko ciepło zgromadzone pod powierzchnią ziemi, ale także powietrze. W przeciwieństwie do pompy gruntowej, powietrzna pompa powietrzna nie wymaga budowy specjalnej instalacji, ani wykonania wykopów w gruncie. Jest to duży plus, ponieważ takie rozwiązanie można zastosować w domach, których budowa została zakończona. Do tego jest to tańsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o instalację. Pompy powietrzne NIBE pozwalają na ogrzanie budynku oraz wody nawet kiedy temperatury sięgają -25 °C. Taka możliwość pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania pomieszczeń oraz wody. Kolejną zaletą jest fakt, że posiada zupełnie darmową funkcję chłodzenia budynku w okresie letnim. Biorąc pod uwagę polski klimat, warto wspomóc pracę pompy powietrznej poprzez zastosowanie szczytowego źródła ciepła np. grzałki elektrycznej. Pompa typu powietrze/woda jest w pełni ekologiczna i niezagrażająca środowisku, podobnie jak pompa gruntowa.

Wentylacyjne pompy ciepła

Wentylacyjna pompa ciepła prócz ogrzewania budynku oraz wody, zapewnia doskonałą wentylację. Oznacza to, że instalacja tego typu urządzenia nie powoduje strat ciepła, a zarazem jest bardzo wydajna. Pompa odzyskuje energię wydostającego się z budynku powietrza i wykorzystuje je na cele grzewcze. Świetnie sprawdza się w przypadku budynków z bardzo dobrą izolacją termiczną , oraz w budownictwie pasywnym. Dzięki zastosowaniu pompy marki NIBE można zaoszczędzić 50% kosztów ogrzewania i produkcji ciepłej wody.